Home > Lühisõnumid > Uus õhk-õhk rakett

Uus õhk-õhk rakett

november 1st, 2001

Israel Today juuli/2001

Tõlkija: Taimi Krull

Pariisi lennushowl esitles Iisraeli kaitseminister uut õhk-õhk tüüpi raketti Derby, mille väljaarendajaks on Rafaeli sõjatööstus. Iisraeli uusim kaitserakett on veel viimistletum kui selle eelkäija Phyton 4, mille ehitajaks oli samuti Rafael. Raketi tööpiirkond on 37 miili, sihtmärk täpsustatakse radariga ja tabavus on ülimalt täpne.

Derby on tõsiseks konkurendiks Ameerika raketile AIM 120, mis on senini olnud valitsejaks seda tüüpi rakettide turul. Uue Iisraeli relva mass on väiksem ja see suudab "ära petta" raketitõrjesüsteemid. Irooniline on, et tõuke Derby väljatöötamiseks andis USA valitsus, kes keeldus müümast Iisraelile oma AIM 120 rakette.

NAISKINDRAL

Peaaegu aasta pärast sellekohase avalduse tegemist sai kolonel Rachel Dolevist teine brigaadikindraliks ülendatud naine Iisraeli relvajõududes. Edutamine on osa Iisraeli relvajõudude ülemjuhataja Shaul Mofazi plaanist suurendada naisohvitseride tähtsust armees.

Naisi ei lubata tankidesse

Iisraeli sõjaväejuhtkond on tagasi lükanud ettepaneku suunata naissoost sõdureid tankivägedesse. Peamiseks põhjuseks on usklike meessoost sõdurite vastuseis, kes ei suuda töötada koos naistega tanki äärmiselt kitsastes oludes. Paljud sügavalt usklikud sõdurid teenivad just tankiüksustes. Naiste suunamine tankivägedesse ei vasta ka üldistele ootustele. Kuigi naissõdurid on kõrgelt motiveeritud, napib neil võrreldes meestega psüühilist vastupidavust. Armeeohvitserid ei soovi riskida naissoost alluvate tervisega, kes on väärtuslikud paljudes teistes olulistes valdkondades.

admin Lühisõnumid

Comments are closed.