Home > Poliitika > Kas vastab tõele?

Kas vastab tõele?

detsember 1st, 2001

“Juudi asunikud on Moslemi Hamasi ekstremistide Iisraeli variant”

Israel Today 7/2001

Tõlkija: Taimi Krull

Meedia võrdleb sageli juudi asunikke Hamasi terroristidega, kasutades levinud, kuid petlikku väljendit “mõlema poole ekstremistid”. See on tõsi sinnamaani, et mõlemad on pühendunud oma üritusele ja et mõlemal on religioosne ideoloogia. Sellega nende sarnasus ka lõpeb. Juudid on ustavad Piiblile, Hamas on lojaalne koraanile. Aga tõeline erinevus seisneb selles, kuidas väljendatakse oma usku. Asunikud usuvad Piibli tõotusi, et Jumal on andnud Iisraelimaa juutidele. Moslemid usuvad, et nende püha kohus on vabastada islami maa-alad (mõeldud on kogu nn. Palestiinat, st. Iisraeli) igasugusest juutide kohalolekust.

Hamasi juhid kutsuvad pidevalt palestiinlasi üles tapma juute nii palju kui võimalik, muutes end inimpommideks ja lastes end õhku jalutuskohtades, koolides, bussipeatustes, ööklubides ja kõikvõimalikes muudes rahvarikastes kohtades. Ükski juudi asunik ei ole midagi nii julma teinud.
Juudi Asunike Nõukogu, mis esindab juudi elanikkonda piibellikel Judea ja Samaaria aladel, samuti Gazas, ei õhuta vägivalda. Eesmärk on välja selgitada juudi elanike vajadused, eriti seoses kaitsega terroristlike rünnakute vastu. See ei teeb neid terroristideks.

Kui asunik vigastab või tapab palestiinlase muidu kui enesekaitseks, siis Iisraeli politsei arreteerib ja karistab teda. See on täpselt vastupidine sellele, mis toimub PA-s, mis on kindlaks varjupaigaks terroristidele, kes tapavad iisraellasi.

Võrrelda juudi asunikke Hamasi terroristidega on täielik absurd. Aga see on saanud igapäevaseks mõtteviisiks, kuna lääne meedia näitab, nagu oleks kurjast Piibli käsu täitmine – Iisraelimaa asustamine juutidega. Midagi on läinud kohutavalt valesti, kui inimest, kes ehitab maja vaidlusalusel maal, võrreldakse sellega, kes vöötab ennast lõhkeainega ja tapab mehi, naisi ja lapsi.

admin Poliitika

Comments are closed.