Home > Tunnistused > Pulmade asemel matused

Pulmade asemel matused

mai 1st, 2004

Ameerikas sündinud dr David Applebaum on ravinud paljusid pommirünnakuohvrieid. Aga kui palestiinlasest enesetapja laskis ühel ilusal õhtul enne keskööd õhku kohviku, doktor Applebaum ei ilmunud tööle.
Haigla ülem tundis, et midagi on valesti. “Ta oli alati esimene, kes saabus kohale pärast terrorirünnakut,” ütles haigla peaõde Margalit Farchi. “Ükskord tuli ta meile appi isegi pidþaamas.”
Topeltmatused
Siis jõudis haiglasse kohutav uudis. Arst, kes tõttas sündmuskohale, nägi 50aastast Davidit ja tema 20aastast tütart Navat lamamas kohviku veristel rusudel. Selles terrorirünnakus sai surma kaheksa inimest. Samal ajal kui haigla töötajad ravisid haavatuid, leinasid nad ühte endi seast.
Doktor ja tema tütar olid arvatavasti tulnud kohvikusse lühikeseks ajaks. Nad olid tellinud toitu, et võtta see kaasa koju väga eriliseks jutuajamiseks. Nimelt tahtis doktor Applebaum anda Navale juhiseid abieluks, sest järgmisel päeval pidi olema tema pulmapäev. Kuid enesetaputerroristil ja neil, kes ta saatsid, olid teised plaanid.
David Applebaum oli ortodoksne juut. Ta kavatses kinkida tütrele pulmadeks erilise raamatu koos väljavõtetega Piiblist, anda sellega kaasa juhiseid ja õnnistusi abieluks teistelt pere liikmetelt ja ka endalt. Kuid pulmade asemel sai see perekond topeltmatused. Saatuse iroonia: doktor Applebaum oli just saabunud koju sõidult USAsse, kus ta pidas loenguid haiglates ja õpetas, kuidas käituda enesetapurünnakute korral. Samuti rääkis ta New Yorgi ülikooli sümpoosionil terrorismist. Sellega tähistati 11. septembri rünnakute aastapäeva.
Jäi leseks oma pulma eelõhtul
“Ta saabus USAst kolm päeva enne tütre pulmi, et õpetada ka siin, kuidas hoida ära massilisi terrorirünnakuid,” rääkis haigla direktor Yonatan Halevy.
Need olid väga suured matused. Doktor Applebaumile tahtsid viimast austust ja tänu avaldada need paljud terroriohvrid, keda David Applebaum oli ravinud ja surmast päästnud.
Õnnetu perekond pöördus matustelt koju, kaasa arvatud doktor Applebaumi lesk, tema viis ellujäänud last ja peigmees, kes jäi leseks oma pulma eelõhtul.

admin Tunnistused

Comments are closed.