Home > Intervjuud > Viljandi kristlastes kasvab huvi VANEMA VENNA JAAKOBI VASTU

Viljandi kristlastes kasvab huvi VANEMA VENNA JAAKOBI VASTU

august 1st, 2004

Piret Udikas

Margit Saks Viljandi Evangeelsest Uue Elu kogudusest on saanud südamesse armastada, kaitsta ja toetada juute. See sai alguse Soomes väljaantud kasseti kuulamisest, sellel oli nimelt messiaanlik ülistus. "Seda muusikat kuulates ärkas minus armastus Jumala omandrahva, Tema silmatera vastu" rääkis Margit.
Süda jäi Pühale Maale

Tekkis igatsus näha Püha Maad. "Jumal vastas mu palvetele ja 1997.a. lehtmajade pühade ajal käisin Iisraelis. See oli tõesti intensiivse palvetöö vili. See sõit raputas mind väga, need kaks nädalat on olnud ilusaim aeg minu elus. Nii palju eredaid momente, mis meeles tänini!
Eriti eredalt on Margiti mälle sööbinud näha Nutumüüri ääres palvetavaid juute ja kristlasi. "Meie grupis olid vallaline mees ja naine. Mõlemad panid Nutumüüri ühe ja sama palve – et nad võiksid endale kristliku abikaasa leida. Jumal vastas kohe. Järgmisel hommikul nende silmad otsekui avanesid, nad nägid teineteist nagu esimest korda, nad armusid. Nüüd on neist saanud abielupaar. "
Iial ei unusta Margit kristlaste marssi läbi Jeruusalemma juudikvartali. "Pakkusime juudi lastele komme, õnnistasime neid. Seal sai mulle selgeks kirjakoht, kus on juttu sellest, et me teeksime juute kadedaks. Tihti tunnen, et mu süda jäi sinna"

Õhutame juute armastama Jumalat

Järgmisel aastal astus Margit Saks Jeruusalemma Rahvusvahelise Kristliku Suursaatkonna Eesti osakonna liikmeks. Armastus Iisraeli vastu kasvas. Tihti küsis ta Jumalalt, mida ta saaks teha juutide heaks. Jumal ütles, et kristlased peaksid õhutama juute üles armastama oma Jumalat.
Kord tutvus Margit Saks Tartus Tartu juudi kogukonna tollase lauluõpetaja Anu Markovskaga. Ta hakkas osa võtma juudi kogukonna üritustest, käis proovidel, tekkisid kontaktid. "Mida enam olin juutide keskel, seda enam armastus kasvas," ütles Margit. Ta tutvus ka tantsuõpetaja Larissa Hristoforovaga, samuti ajakirjanik Irina Stelmachiga. Nendest tutvustest on tänaseks kasvanud midagi väga olulist.
"Sügisel korraldasime Iisraeli õhtu Tartus, kus see samuti väga hästi õnnestus. Inimeste südamed olid avatud. Nüüd küsitakse kogudustes: millal sa ometi tuled jälle juutidest rääkima," kõneles Margit. Samuti kutsuti teda Räpina misjonikogudusse. Viljandi baptistikoguduses oli samuti Iisraeli päev, mis väga soojalt vastu võeti.
Viljandis vaatasime pilte Iisraeli lehtmajade pühadest, üritusele oli tulnud juute, inimesi teistest kogudustest. Pastor Aamo Remmeli baptistikoguduses olid külas Irina Stelmach ja Peeter Võsu, kes näitasid hiljuti valminud filmi holokaustist "Su nimi olgu Iisrael".
Paljud inimesed on palvetanud selle töö pärast ja kristlaste südamed on läinud põlema. "Juudid vajavad kristlaste toetust," arvab Margit. "Vahesein juutide ja kristlaste vahelt on hakanud kaduma. Meil on ju üks Messias, üks Lunastaja."

admin Intervjuud

Comments are closed.