Home > Sionism > UNISTUSTEMAAL IISRAELIS Ebenezeri töömailt

UNISTUSTEMAAL IISRAELIS Ebenezeri töömailt

november 1st, 2004

Tõlkija: Piret Udikas

Tänaseks on rohkem kui kolmandik maailma juutidest elamas oma maal Iisraelis. Ja kojuränne on pidev.
Miks peaksid juudid tulema elama maale, kus terrorism on suur, kus sõda on täiesti võimalik, kus majanduslikult on kitsas.
Kuid me näeme oma silmadega, et Jumal toob jätkuvalt juute koju. Miks? Sest Jumala tõotus on kindel. Jumal on ise seda deklareerinud: "Ja ma tunnen neist rõõmu, tehes neile head, ma istutan nad ustavalt siia maale kõigest oma südamest ja kõigest oma hingest." (Jr32:41)
Kui juudid lõpuks tunnevad ära, et Jumala kogu südame igatsus on tuua nad tagasi, siis pöördub nende oma süda Jumala poole.
"Ma heidan silma nende peale heas mõttes ja toon nad tagasi sellele maale! Ma ehitan neid ega kisu maha, ja ma istutan neid ega kitku välja! Ja ma annan neile südame mõistmiseks, et mina olen Jehoova!" (Jr 24:6-7)
Oleme siiani ootamas, millal Iisrael pöördub oma Jumala poole kõigest oma südamest. Kuid see juhtub. Jumal on seda tõotanud.
On tähtis teada, et tuues Iisraeli oma maale Jumala juurde, võib see olla keeruline, valuline.
Issand ütles: "Sest nõnda ütleb Jehoova: "Nõnda nagu ma tõin sellele rahvale kogu selle õnnetuse, nõnda ma toon neile kõik selle hea, mis ma neile olen tõotanud." (Jr 32:42)
Et see rahvas saaks õigluse puuks. "…et neid nimetataks "õigluse tammedeks", “Jehoova istanduseks", miska ta ennast ehib!" (Jr 61:3). Jumal mitte ainult ei istuta, vaid ka kujundab, et kasvaksid head viljad. Puude lõikus võib tekidada valu, kuid see on Jumala instrument, et tuua talle kõiki häid asju, mida Ta talle on tõotanud."
Ebenezeri töötajad endise NL territooriumil on saanud palju tänukirju inimestelt, keda nad on aidanud väljarännata Iisraeli. Solomon ja Esther sõitsid Iisraeli elama Jekaterinburgist, Siberist. Praegu naudivad nad elu Iisraelis.
Esther kirjutas järgmised read: "Iga päev mõtleme tänus teile ja Jumalale, et võisime tulla Iisraeli ja elada selles majas. Oleme siin väga õnnelikud. Me ei oleks mitte osanud sellisest elust unistadagi. Meie eest hooitsetakse, meid armastatakse. Toit on suurepärane ja me ei ole kunagi eemaletõugatud. Tähistame koos teistega juutide pühi, õpime heebreakeelseid laule, käime reisimas Vahemere või Surnumere ääres, külastame Jeruusalemma.
Nii lihtne on elada siin! Naised on vabad köögitöödest – Venemaal oli elu uskumatult raske. Ma ei pea isegi koristama – üks naine tuleb mulle appi iga päev, välja arvatud sabat. Meil on tunne, nagu oleksime uuesti sündinud. Eelmisel kuul saime oma taskuraha – 10 000 seekelit. Ja iga kuu saame oma 2800 seekelit. Sellest piisab meile täiesti, sest asjad on siin odavad. Näiteks apelsinid maksavad kolm seekelit kilo. Oleme sulle väga tänulikud."
Valentina ja tema pere jaoks muutus elu väga raskeks, kui nende tütar asus elama Iisraeli. Nad elavad Ukrainas, Mirgorodis, naabrid hakkasid neile ütlema: "Millal siis teie teele asute? Mõelge, me ei teadnudki, et olete juudid!"
Valentina kaotas oma peres esimesena töö. Tema boss ütles talle: "Las tütar saadab dollareid Iisraelist ja toidab teid."
Ta kuulis sageli alandavaid sõnu enda kohta.
Just sellise vaenuliku suhtumise pärast tegid tema ja ta abikaasa otsuse – koos Ebenezeri töötajate abiga kolida Donetskist Iisraeli.
Selle aasta märtsis alustas palvetöö korraldamist Wendy Beckett, kes on Ebenezeri juhatuses määratud Ameerika palvetöö koordinaatoriks Ameerika heaks.
Wendy näeb Ebenezeri tulevikku selliselt: "Praegu on juutidel aeg tulla koju Põhjamaalt. Minul on juudi rahvas südamel üheksa-aastaselt. Oma abikaasa Johni kaudu sain võimaluse läbi Ebenezeri töö õnnistada juute palvete ja praktilise toetusega. Hiljem tulin Ebenezeri juhatusse, algul Ameerika, siis rahvusvahelisse juhatusese.
Nüüd, kui olen koordinaator palvetöö üle Ameerikas, olen usaldamas Issandat, et palvetada juutide kojurände ja paljude kirikute eest Ameerikas. Debra Minoti, kes rajas palvebaasi Inglismaal, läks Ameerikasse juunis ja me töötame nüüd koos. Usume koos Debraga, et Jumal käib meie ees ja avab palju uksi. Võibolla tõstab ta üles palvetajate armee nii olulisel ajaloomomendil."

admin Sionism

Comments are closed.