Home > Teoloogia > VAHIMEHE PALVESOOVE

VAHIMEHE PALVESOOVE

november 1st, 2004

CFI Jerusalem

Lonnie C. Mings

"Ma seisan oma vahipostil, asun linnusel ja vaatan, et näha, mida ta mulle räägib ja mida ta mulle vastab mu etteheite peale!" (Ha 2:1)
Iisraelis väriseb maa
"Sest rahvas tõuseb rahva vastu ja kuningriik kuningriigi vastu, ja nälga ja maavärisemisi on paiguti." (Mt 24:7-8)

11. veebruaril kl 10.16 oli Iisraelis viiepalline maavärisemine. Seal ei ole kunagi inimesed kogenud sellise tugevusega maavärinat. Osades kohtades oli see rohkem tunda. Näiteks kõrghoonetes Tel Avivis arvati, et toimus suur plahvatus.
Tugevaim tõuge kestis ainult paar-kolm sekundit, oleks maavärin kauem kestnud, oleks see põhjustanud tõsist häda. Kahjustusi oli väga vähe.
Iisraellased on küsinud, kas see oli see suur maavärisemine, mis on ette ennustatud, või on see veel ees. Õnnetuseks väidavad seismoloogid, et see on veel tulemas.
"…kelle hääl tookord pani kõikuma maa, aga kes nüüd on tõotanud ja ütelnud:" Veel kord ma panen värisema mitte ainult maa, vaid ka taeva!"" (He 12:26)
Palvetagem, et Jumal hoiaks Iisraeli nendes katsumustes, mis ta peale on tulnud ja tulemas.

Bussi näidati Haagis
"Kes mu hinge püüavad, need seavad mulle võrke, ja kes mulle paha otsivad, need kõnelevad hukatusest, ja nad mõtlevad pettusele kogu päeva!" (L 38:13)

29. jaanuari hommikul laskis enesetaputerrorist end õhku bussis number 19, mis sõitis Jeruusalemmas Azza tänaval. See juhtus Iisraeli peaministri residentsi läheduses. Plahvatus tappis 11 inimest ja haavas vähemasti 50.
Pommirünnakud on saanud moslemitele elamise viisiks. Nad loodavad seeläbi pääseda taevasse.
Palveta, et see mustunud, põlenud buss, mida näidati Haagi rahvusvahelises kohtus, avaks inimeste silmad, et nad näeksid Iisraeli probleeme Lähis-Idas, nagu need tõeliselt on.
Palveta, et selles ja kõikides teistes Jeruusalemma bussides vigastatud ja traumeeritud inimesed terveneksid.

admin Teoloogia

Comments are closed.