Home > Ajalugu > Palve läbi surmast pääsenud

Palve läbi surmast pääsenud

mai 1st, 2005

Wort aus Jerusalem" juuli/august 2004

Tõlkija: Piret Udikas

Alla Lazarenko ei palvetanud mitte kunagi hommikuti. Kuid sellel hommikul ta palvetas.
"Ärkasin pisaratega silmis."
Hommikuti on tal alati väga kiire. "Mul jätkub vaid nii palju aega, et ennast valmis seada ja minna," ütles ta. Kuid sellel pühapäevahommikul oli kõik teisiti.
"Ärkasin pisaratega silmis," meenutab ta. Ta palvetas: "Jumal, hoia ja varja mind."
Mõned nädalad hiljem istusime Allaga oma Jeruusalemma kodus. On raske ette kujutada, et see 64aastane säravate silmadega naine pääses enesetaputerroristi rünnakust autobussis eluga.
"Teel bussi peale palvetasin kogu aeg," jutustab Alla edasi. Aga see oli eriline palve. "See palve tuli otse minu südamest, mitte palveraamatust." Ta on ikka veel selle üle üllatunud. "Oli nii, nagu oleks mind keegi selleks sundinud."

Kaheksa inimest said surma ja paljud vigastada, kui 22. veebruaril 23aastane palestiinlane Betlehemast veidi pärast 8.30 rahvast täis bussi tuli ja ennast õhkis. "Mul on tunne, et ma teda isegi nägin," meenutab Alla. "Midagi oli tema silmades, nagu oleks ta meie üle naernud. Järsku kuulsin seda kõmakat," jutustab ta edasi. "Buss oli rahvast täis, kuid kõik olid järsku vait…"
Alla istus sel päeval bussijuhi seljataga, koha lähedal, kus toimus plahvatus. "Bussis olijad lendasid laiali, mitme­suguseid hääli kostus ümberringi," meenutab Alla. "Miski asi kukkus mulle pähe ja kõik mu ümber värises."
Alla vastas istusid kaks rahulikku ja sõbralikku meest. "Siis järsku märkasin, et nad olid surnud. Olin just mõelnud: miks nad ometi ära ei jookse?"
18 kuu eest olid Alla ja tema mees Ukrainast Iisraeli elama tulnud. Paljud juudid ei tahtnud isaisade maale elama asuda. Isegi Alla lihane tütar on meelitanud ema koju tagasi tulema.
Aga isegi peale õnnetust on Alla kindel oma valikus: "Mul on teine ülesanne, ma olen juuditar."
Alla juudist isa pärines 14lapselisest perekonnast. Kogu tema perekond tapeti Teises maailmasõjas. Et tema isa nimi oli tema sünnitõendilt eemaldatud, ei teadnud ta kaua aega oma päritolu.
"Mul ei ole enam ühtegi sugulast," mõtles ta, kui ta tõe teada sai. "Seega on nüüd minu ülesanne Iisraeli minna."

admin Ajalugu

Comments are closed.