Home > Lühisõnumid > "Kõik juudid on ju laisad." Ka Ukrainas tõstab antisemitism pead

"Kõik juudid on ju laisad." Ka Ukrainas tõstab antisemitism pead

mai 1st, 2005

Ebenezeri Abifondi töötajad, kes tegutsevad endise NLi territooriumil ja Venemaal eri paigus, puutuvad järjest sagedamini kokku juudivihkamisega. Ka Ukrainas tuleb antisemitismi väga sageli esile.
Ukrainas, Dnepropetrovskis elavad juudid oma elu: lapsed käivad juudi koolis, täiskasvanud ka juudi kultuuri keskuses. Seal õpitakse tundma oma rahva kultuuri ja traditsioone – nii saavad nad paremini tunnetada oma juudi päritolu.
Vanemad juudi kogukonna inimesed, kes on üle elanud kommunismi, kohtudes Ebenezeri töötajatega, räägivad, et nad usuvad Jumalasse ja sellesse, et juutide au on taastatud, neid ei vihata enam. Nad ei sega kedagi, ja näiliselt ei sega keegi ka neid.
Kuid see on vaid näiliselt nii. Tegelikult on Dnepropetrovskis antisemitism väga tugev. Juudi lapsi kiusatakse koolis taga, noortele tehakse takistusi kõrgkooli astumiseks. Järjest raskem on neil õppida arstiks või juristiks oma juudi päritolu tõttu. Täiskasvanutel on peaaegu võimatu oma tööl saada ametikõrgendust.
Ebenezeri Abifondi töötajad, kes Dnepropetrovskis töötasid, kogesid ka ise antisemitismi. Kui taksojuht kuulis, et nad on sõitmas juutide peredesse, muutus ta väga agressiivseks ja küsis, miks nad seda teevad, miks nad aitavad juute. Ta ütles: "Kõik juudid on ju laisad."

admin Lühisõnumid

Comments are closed.