Home > Lühisõnumid > UUDISEID

UUDISEID

august 1st, 2005

Elu on ilus

Iisraeli elustandard kuulub kõrgemate hulka maailmas. Viimaste ÜRO andmete järgi asus Iisrael 177 maa hulgas 22. kohal.
Arvesse on võetud rahvuslikku koguprodukti, haridus- ja tehnoloogiataset, mehe ja naise võrdõiguslikkust, eluiga.
Maailma kõrgeima elustandardiga riigid on Norra ja Rootsi, kohe nende kannul tulevad Austraalia, Kanada, Madalmaad. USA, mis paljudele iisraellastele näib elustandartide suhtes paradiisina, platseerus kaheksandale kohale.

Suvelaager geriljade moodi

Kümneaastased palestiina lapsed veedavad oma suve Gazas laagrites mitte selleks, et puhata, vaid et tappa juute. Briti ajakirjanik Emma Hurd avaldas Skynews‘is artikli ja pildi palestiina lastest, kes, kalašnikov käes, õpivad juute sihtima. Relv käes, roomavad nad ja hüppavad üle põlevate barrikaadide täpselt nagu täiskasvanud võitlejad.
“Juudi kolonistid!” karjusid lapsterroristid ja sihtisid märki. “Kui need oleksid tõesti juudid olnud, oleksid nad sel momendil nad tapnud.”
Üks 11aastane lapsterrorist kiitles, kuidas ta kord Iisraeli lennukit ja soomukit tulistas ja tabas.
Suvelaagrit korraldab grupp nimega “Rahva vastupanu komitee”, kes kasvatab üles järgmise põlvkonna, kelle soov on Iisrael hävitada.

Anne Franki maja on populaarne

Poolaastas külastab Hollandis asuvat Anne Franki maja ligi pool miljonit inimest. Majas, kus 1942.-1944.a. varjas end natside eest Frankide perekond, käib külastajaid kogu maailmast.
Anne Frank, kelle päevik on üle maailma levinud (hiljuti taastrükiti see ka Eestis), oleks olnud nüüd 75aastane. Kuid nende perekond arreteeriti veidi enne sõja lõppu ja Anne ning kogu tema perekond, välja arvatud isa, surid Bergen-Belseni ja Auschwitzi koonduslaagris mõned kuud enne sõja lõppu.

Jalgrattal Iisraeli

Kolm sakslast (Berliinist, Leipzigist, Oranienburgist) kavatsesid teha 6000km pikkuse reisi Berliinist Iisraeli. Dennis Grosby, Aaron Blankenburg ja Alexander Laesicke võtsid kaasa ühe kivi Sachsenhausenist, et viia see holokausti muuseumi Yad Vashemis.
Nende tee kulges läbi Dresdeni, Melniku, Viini, Bratislava, Budapesti, Belgradi, Bukaresti, Varna, Istanbuli, Damaskuse, Ammani, Petra, Eilati, Surnumere ja Jeruusalemma. Reisi pikkuseks oli kümme nädalat.
Jalgratastel Lähis-Idas käis ka väike seltskond Eesti noori, nende reisi, mis viis samuti läbi Iisraeli ja lõppes Egiptuses Siinai mäel, näidati ka ETVs.

admin Lühisõnumid

Comments are closed.