Home > Kultuur > Kuningriigi allikas Rabi Pinhas-Daniel Rahlin

Kuningriigi allikas Rabi Pinhas-Daniel Rahlin

november 1st, 2005

(Lühendatult)

Inimene, ole tark. Hinda seda, mis sulle on antud, aga samuti seda, mida sul ei ole.
Ära aja segi peamist teisejärgulisega! See ongi kõigi probleemide allikas. Pea meeles, et kui arvad teisejärgulise peamiseks, siis Peamine teeb sind teisejärguliseks…
Rebi endalt kõik katted ja vaata ennast sellisena, nagu sa oled. Isegi, kui leiad midagi hirmsat, ära ehmu! Kuid hakka tasapisi muutuma, ja siis vaata uuesti. Ja – ära ehmu! Käitu nii pika aja vältel, kuni lõpuks sa avastad: nii hea kui halb voolavad sinussse kõrgemast allikast ja sina oled lihtsalt nõu, lihtsalt tahe, kes valib pimeduse või valguse vahel.
Ära vaata nõule ega isegi sisule, vaata ainult Meistrile, kes on selle loonud, ja mille jaoks on Ta selle määranud.
Seal, kus sul on raskusi, võta midagi ette, sest seal, kus tulevad ette raskused, ongi su ülesanne. Kui põgened raskuse eest, jälitab see sind ja saab su kindlasti kätte ajal, kui sa teda ei oota. Nii pea, kui avastad oma raskused, oled ühtlasi avastanud oma ülesande. Haara sellest kohe kinni, sest see kaob mõneks ajaks, et ilmuda kõige ootamatumas kohas. Ja nüüd tuleb sul sinu probleemi asemel tegelda langusega. Kannatus, raskus ja pinge võivad olla tuhandeid kordi suurem, kui siis, kui oleksid väljakutse kohe vastu võtnud ja õigel ajal oma probleemi lahendanud.
Pea meeles, mida enam sa lähened valgusele, seda vähem sa viibid pimeduses, seepärast on suur sinu vastutus.
Inimene, sa pead otsima tõde, ja jälle otsima, ja süvenema, ja isegi kui muudad suunda loendamatu arv kordi, garanteerin sulle, et Looja, olgu ta õnnistatud, hoiab sind kõigil su teedel, ja toob su lõppude lõpuks enda juurde. Kuid seda ühel tingimusel: et oled siiras, ja kohe kui avastad, et tee, mida mööda käisid, on vale, kogud julgust ja ausust ning jätad selle, ja otsid uuesti, nagu meie esiisa Aabraham.
Õglane on ühenduses Loojaga kogu aeg. Kui ta magab, tõuseb, räägib, õpib, sööb, töötab, teeb sisseoste, langeb, ületab, õpetab, on Looja temaga. Seepärast kiirgab ta nägu kogu aeg valgust, ning ta on heldesüdameline kõigi vastu.
Aeg on kingitus taevast, nagu manna, mis langes kõrbesse (sõnaline kokkulangevus), seda ei tohi raisata tühja.
Kui keegi püüab piirata sinu jõudusid, piira sina tema mõju endale.
Rahu majas – see tähendab inimese rahu iseendaga, rahu majas – see on inimese rahu Loojaga, rahu majas – see on inimese rahu tema lastega, rahu majas – see on inimese rahu oma naisega, rahu majas – see on inimese rahu Jumala loodutega. Ära luba mitte kellelgi, kui suur ei paistaks ta enda ja inimeste silmis, saada takistuseks sinu ja rahu vahel. Sest Rahu – see on Kuninga üks tähtsamaid nimesid. Ja sellele Kuningale kuulub kogu maailm.
Rahal on ülisuur tähtsus maailma loomisel ja hävitamisel. Püüa alati, et sul oleks palju raha, et selle abil saata korda võimalikult palju häid tegusid.
Enne kui asud mingi töö kallale, palu armu Armuliselt, et see võiks õnnestuda. Alati, täites ülesannet, palu armu Halastajalt, et see võiks õnnestuda. Alati, kui lõpetad töö, palu Heldelt, et sa tänaksid Teda iga edusammu eest ja püüaksid täita Tema tahet. Siis sa oled alati lähedal ja tundlik Temale, Temast õnnistatud, ja Tema on alati lähedane ja tundlik sinule.
Ära mõista ligimest hukka, vaid asetu tema kohale.
Lõpeta suremine, hakka elama! Elu ja surm on mõtte võimuses. Kui hakkad mõtlema positiivselt – on sinu elu positiivne, loov, rõõmus ja ja rõõmustav. Aga kui teed vastupidi, on ka tulemus vastupidine.

admin Kultuur

Comments are closed.