Home > Kultuur > Briti kristlane vajab politsei kaitset muslimi ähvarduste vastu

Briti kristlane vajab politsei kaitset muslimi ähvarduste vastu

november 1st, 2007

ASSIST News Service, London, 8.12.2007

Dan Wooding

Tõlkija: Peeter Võsu

Naine, kes on endale nimeks võtnud „Hannah” on Suurbritannias võetud politsei kaitse alla, sest perekond ähvardab teda kristlaseks saamise tõttu tappa. See Charles Johnson’i kirjutatud lugu ilmus UK veebilehel www.christiantoday.com
Hannah (32) on Briti islami imaami tütar Lancashire’s. Alates ristiusku pöördumisest 15 aastat tagasi on ta pidanud 45 korda elukohta vahetama, et pääseda oma perekonna käest, kirjutas Times Online (www.timesonline.co.uk ).
Johnson kirjutab: „Kui ta oli 16-aastane, põgenes ta kodust, et pääseda sundabielust. Seejärel sai ta kristlaseks. Möödunud kuul muutusid ähvardused ta vastu üha tõsisemaks, mistõttu vajas ta politsei kaitset.”
Hannah kõneles heategevusorganisatsiooni, Lapido Media (www.lapidomedia.com), avaüritusel, mille eesmärgiks oli religioosse „kirjaoskuse” promomine rahvusvahelises suhtluses. Dr. Michael Nazir-Ali, Rochesteri piiskop, kes ise oli olnud religioosse tagakiusu tõttu põgenik Pakistanist, ütles heategevusüritusel, et muslimite elud, kes soovivad saada kristlasteks Suurbritannias, on ohus Islami religioosse seaduse tõttu. Piiskop väitis, et usuvabadust ähvardab islamikogukonna negatiivne suhtumine pöördumisse. Oma pöördumises taotles ta paremat kaitset kaitsetutele inimestele ning paremat probleemi teadvustamist ühiskonnas, kirjutas Times Online.
Johnson ütles, et Hannah oli sunnitud peituma 1994. aastal, pärast seda, kui nugade, kirveste ja haamritega relvastatud mehed ta maja olid rünnanud. Alles hiljuti sai ta elektroonilise sõnumi oma vennalt, kes nõudis ta tagasipöördumist islami usku, „vastasel juhul mitte vastutades oma tegude eest.”
Hannah kõneleb nüüd kirikutes, rääkides islamist. Ta ütles: „Tean, et Koraan ütleb, et tappa tuleb igaüks, kui ususalgaja, kes islamiusust ära pöördub. Minu pere püüab sellega Koraani järgida. Nad järgivad islami õpetust sõna-sõnalt. Arvan siiski, et iga muslim ei ela selle järgi.” (Times Online)
Johnson lõpetas oma artikli lausega: „Tänavune varasem uuring näitas, et 36% 16-24 aastastest muslimitest usub, et islamiusu hülgamist tuleks karistada surmaga.” •

admin Kultuur

Comments are closed.