Home > Poliitika > Pariisis toimus Euroopa ja Iisraeli suhete konverents

Pariisis toimus Euroopa ja Iisraeli suhete konverents

mai 1st, 2009

Peeter Võsu

Parlamendisaadikud ja valitsuste esindajad rohkem, kui neljakümnest Euroopa riigist, Euroopa parlamendi liikmed ja Iisraeli valitsuse ning Knesseti (Iisraeli Parlamendi) esindajad kogunesid 6-7. novembril Pariisi konverentsile, et edendada Euroopa ja Iisraeli vahelisi suhteid. Konverentsil võeti vastu Pariisi Deklaratsioon, mis keskendus Euroopa toetusele Lähis-Ida rahuprotsessis. Samuti kinnitati vastastikkust soovi tihendada partnersuhteid Euroopa ja Iisraeli vahel. Deklaratsioonis on nimetatud vastastikkuste suhete aluseks ühiseid väärtusi ja kultuuripärandit.

Konverentsi eesmärgiks oli Euroopa ja Iisraeli vahel tihedamate partnerlussuhete loomine, jätkuva dialoogi pidamine ja tugevama allianssi rajamine. Plaanis on nende kohtumiste jätkamine ka tulevikus.

Sõnavõtjate hulgas oli Europarlamendi President Hans-Gert Pöttering, Knesseti President Dalia Itzik ja mitmed teised. Eesti delegatsiooni poolt esines sõnavõtuga Riigikogu liige Marko Mihkelson. Kirjalikud tervitused saatsid konverentsile Iisraeli President Shimon Peres, Peaminister Ehud Olmert, asepeaminister Tzipi Livni, Saksa Riigikantsler Angela Merkel, Ühendkuningriigi Peaminister Gordon Brown, Eesti President Toomas Hendrik Ilves ja Peaminister Andrus Ansip ning mitmed teised.

Ürituse korraldajaks oli European Friends of Israel (Euroopa Iisraeli Sõbrad), organisatsioon, mis ühendab Euroopa rahvuslike parlamentide ja Euroopa Parlamendi liikmeid. Organisatsioon loodi 2 aastat tagasi, esimeheks on Gunnar Hökmark Rootsist. Lisaks riikide esindajatele viibisid konverentsil ka mitmed Euroopa ja Iisraeli suhete heaks töötavate organisatsioonide esindajad.

admin Poliitika

Comments are closed.